Otevírací doba:
Pondělí - Pátek8:00 - 17:00
Sobota - Neděle8:00 - 14:00

Tipy na předjarní péči

5. 3. 2018
Tipy na předjarní péči

 

 

Jednou z velice nebezpečných chorob vyskytujících se na broskvoních je KADEŘAVOST LISTŮ. Abychom proti této chorobě uspěli, je nutné sledovat pravidelně v předjaří vrcholové pupeny broskvoní. V okamžiku, kdy se po několika málo slunných dnech začnou pupeny nalévat, ošetříme broskvoně přípravkem KADEŘAVOST STOP nebo VITÁLNÍ BROSKEV, který zajistí úspěšnou ochranu proti této nebezpečné chorobě. 

Výsevy některých choulostivějších zelenin je důležité pečlivě ochránit proti PADÁNÍ KLÍČNÍCH ROSTLIN. Tuto chorobu způsobují půdní houby, které napadají kořenový krček mladých sazenic převážně po pikýrování. Napadené sazenice následně uhynou a nezbývá než výsev opakovat. Abychom se těmto problémům vyhnuli, je vhodné použít kvalitní, nejlépe supresivní substrát. Vhodné je také ošetření sazenic přípravkem PREVICUR ENERGY , který padání klíčních rostlin zabrání.

Nepříjemnými společníky v domácnosti se v zimě stávají různí ŠKŮDCI POKOJOVÝCH ROSTLIN – mšice, bílé molice, štítenky a puklice nebo smutnice, nepříjemné černé mušky vyletující ze substrátu. Jejich přítomnost nepotěší ani obyvatele bytu, natož pak rostliny. Pokud se jich máme bezpečně zbavit, je třeba využít výhod dlouhodobě působících insekticidních tyčinek (CAREO). Tyto tyčinky se jednoduše zapíchnou do substrátu a celé třiměsíce vydrží úspěšně bojovat proti všem škůdcům azároveň pokojové rostliny v nádobách přihnojovat.

Základem úspěšné ochrany ovocných dřevin je PREVENTIVNÍ PŘEDJARNÍ POSTŘIK, jak proti škůdcům, tak i proti chorobám. Tento postřik provádíme v době rašení při teplotách kolem 7°C přípravkem DECIS PROTECH , který výtečně funguje proti přezimujícím stádiím obalečů, píďalek a dokonce má i účinky na vajíčka mšic. Doplnit můžeme ošetření přípravky KUPRIKOL nebo CHAMPION, které se postarají o přezimující spory hub adokonce eliminují i korové nekrózy na kmenech stromů.